NASZA KUCHNIA

Zdrowe i smaczne posiłki

Wszystkie posiłki są przygotowane w naszej kuchni Gotujemy smaczne i urozmaicone dania spełniające wszystkie normy w zakresie prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. Zachowanie właściwych proporcji białek, węglowodanów, tłuszczów i witamin to lokata w dobre zdrowie w dzieciństwie, która zaprocentuje w dorosłym życiu.

Dzieci spożywają posiłki w spokojnej i miłej atmosferze, o regularnych porach,. Wpływa to korzystnie na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, na które bardzo zwracamy uwagę.

Urozmaicenie i sezonowość jadłospisu, stopniowe wprowadzanie i przyzwyczajanie przedszkolaków do nowych produktów pomaga w akceptacji szerokiego doboru produktów i potraw.

W przypadku dziecka z alergią pokarmową zapewniamy dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię.

W naszym przedszkolu wdrożony  jest system HACCP.

System HACCP oraz personel z długoletnią praktyką w pracy w kuchni i odpowiednimi kwalifikacjami gwarantują prawidłowość procesów technologicznych oraz bardzo dobrą jakość przygotowywanych posiłków.

Jesteśmy przekonani o tym, jak ważna jest pełnowartościowa i zdrowa dieta, dlatego tez dbamy o to, by posiłki podawane w naszym przedszkolu były przygotowywane zgodnie z normami zalecanymi przez dietetyków dziecięcych.

Naszym przedszkolakom zapewniamy trzy smaczne, bardzo urozmaicone, domowe posiłki z dużą ilością warzyw i owoców sezonowych, przygotowanych w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez rejonową stację sanitarną.

W naszym przedszkolu zachęcamy dzieci do jedzenia i do próbowania nowych dań, aby odkrywały bogactwo smaków, a posiłki nigdy nie są limitowane.