KADRA

Niepublicznego Przedszkola Biedroneczka w Domanicach

KADRA NASZEGO PRZEDSZKOLA

Agnieszka Teodorczuk

 

 

Agnieszka Teodorczuk

DYREKTOR PRZEDSZKOLA i jednocześnie wspólnik spółki prowadzącej placówkę; pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, w tym młodzieżą niedostosowaną społecznie, a także z osobami niepełnosprawnymi.

 

 

Joanna Kielmas

współwłaściciel Niepublicznego Przedszkola Biedroneczka pełniący jednocześnie funkcję dyrektora administracyjnego placówki z zakresem obowiązków obejmującym szeroko pojęte zarządzanie płynnością finansową oraz prowadzenie spraw o charakterze administracyjnym. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

 

 

Sylwia Gostołek

w 2014 roku ukończyła studia magisterskie na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie na kierunku pedagogika o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. W 2015 roku została absolwentką Oligofrenopedagogiki. Chcąc nieustannie podnosić swoje kwalifikacje, w 2016 r. ukończyła III stopniowe szkolenie terapii behawioralnej dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Jej zadaniem, oprócz realizacji celów dydaktyczno - wychowawczych jest wspomaganie dzieci w ich wszechstronnym rozwoju. Edukacja oraz wychowanie najmłodszych stanowi jej pasję i prawdziwe powołanie.

 

Hanna Selwiak

w 2013 r. ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczo - Humanistycznym w Siedlcach na kierunku pedagogika o specjalności edukacja wieku dziecięcego oraz podyplomowe studia z filologii polskiej. W 2016 r. odbyła III stopniowe szkolenie z terapii behawioralnej dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. W Przedszkolu „Biedroneczka" pracuje jako nauczyciel. Jej zadaniem jest dbanie o prawidłowy rozwój dzieci. Wykonuje czynności związane z opieką i wychowaniem a także pomaga w organizacji codziennych zajęć i zabaw. Uwielbia kontakt z dziećmi, ponieważ te małe istoty wnoszą wiele radości, szczęścia i chwil beztroski do jej życia.

 

Aleksandra Kurosad

ukończyła studia na Akademii Podlaskiej w Siedlcach uzyskując tytuł magistra na kierunku pedagogika o specjalności nauczyciel historii oraz studia podyplomowe z zakresu edukacji wczesnoszkolnej. Jest osobą ciepłą, pogodną, cierpliwą, spostrzegawczą i opiekuńczą. Praca z dziećmi stawia przed nią nowe wyzwania i cele. Sprawia jej ona wiele radości, przyjemności, a każde zadowolone dziecko i uśmiech na ich buziach daje jej siłę i chęci do dalszej pracy. Do każdego dziecka podchodzi indywidualnie ponieważ każde dziecko jest inne oraz posiada indywidualne potrzeby. Pozwala to również na efektywniejszą współpracę. Dba o to, aby dobrze poznać powierzone sobie dzieci, być zawsze ich rozsądnym doradcą i przyjacielem. Jej hobby to język angielski, który wykorzystuje każdego dnia w pracy z dziećmi.

 

Mariola Kowalczyk

w Niepublicznym Przedszkolu „ Biedroneczka" pracuje od 2011 roku. W celu jak najlepszego wspomagania rozwoju przedszkolaków, ukończyła III-stopniowy kurs terapii behawioralnej. Obecnie jest studentką III roku pedagogiki ze specjalnością edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Praca z dziećmi jest pełna wyzwań, twórcza i pewnie dlatego jak twierdzi jest tak bardzo satysfakcjonująca. Niezmiernie cieszy ją, że ma swój wkład w rozwój i wychowanie dzieci. Powierzone jej obowiązki stara się wykonywać z zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Źródłem satysfakcji płynącej z pracy stają się chociażby najmniejsze sukcesy osiągane przez każde dziecko, znajdujące się pod jej opieką.

 

Agata Swięch

w 2016 r. ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczo - Humanistycznym w Siedlcach na kierunku pedagogika o specjalności edukacja wieku dziecięcego. Odkąd sięga pamięcią zawsze chciała pracować z dziećmi. Uważa, że każde dziecko jest wyjątkowe, dlatego do każdego z nich podchodzi indywidualnie. Priorytetem dla niej jest wszechstronne poznanie dziecka, zaspokojenie jego potrzeb oraz stworzenie warunków zapewniających mu poczucie bezpieczeństwa oraz zaufania. Rozłąka z rodzicem dla dziecka bywa bardzo trudna, dlatego każdego dnia stara się, aby atmosfera w grupie była radosna, przyjemna oraz pełna ciepła i szacunku. Zależy jej na tym, aby dzieci chętnie przychodziły do przedszkola oraz wracały z niego z uśmiechem na twarzy. Pracę z dziećmi uważa za pracę marzeń, ponieważ daje jej wiele satysfakcji oraz radości.

Martyna Krzyszczak

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - słowa Janusza Korczaka stanowią istotę jej pracy z najmłodszymi. Z wykształcenia i zamiłowania jest nauczycielem wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej oraz języka polskiego. Ukończyła studia magisterskie na kierunku filologia polska oraz studia licencjackie na kierunku pedagogika ze specjalnością edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Jest również absolwentką Pedagogiki ze specjalnością edukacja wieku dziecięcego. Aby wzbogacić swój warsztat pracy ukończyłam studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej z kształceniem integracyjnym oraz trzystopniowy kurs terapii behawioralnej. Jako filolog dba o piękną, bogatą mowę ojczystą naszych maluszków. Jej głównym celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci zgodnie z ich możliwościami, efektywne łączenie nauki z zabawą oraz naturalnej aktywności poznawczej z innymi sferami najważniejszymi dla rozwoju każdego przedszkolaka. Opieka, wychowanie i nauczanie dzieci stanowi źródło jej największej pasji, radości i satysfakcji.

Paulina Tomaszewska

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.” Janusz Korczak
Praca z dziećmi jest dla mnie zarazem ogromnym wyzwaniem jak i przyjemnością, ponieważ każde dziecko jest indywidualnością i każde jest wyjątkowe. Największą zapłatą, dla mnie jako nauczyciela jest uśmiech dziecka. W pracy staram się podążać za dzieckiem, dając mu poczucie bezpieczeństwa, akceptacji oraz możliwość wszechstronnego rozwoju. Jestem osobą bardzo cierpliwą, odpowiedzialną, empatyczną i opiekuńczą.

TERAPEUCI

 

Anna Kowalczyk

jest psychologiem z zamiłowania i wykształcenia. Dyplom psychologa uzyskał w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła również Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie uzyskując tytuł magistra pedagogiki specjalnej. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi. W przedszkolu towarzyszy i pomaga dzieciom w ich wszechstronnym rozwoju.

Paulina Tomaszewska

Zdobycie zawodu logopedy to dla mnie nie wynik przypadku lecz cel, który postawiłam sobie już w czasie rozpoczęcia studiów na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym w Siedlcach o specjalności Język polski z Logopedią. Choć praca terapeuty wymaga wiele energii, ciągle stawia nowe wyzwania i zmusza do poszukiwań. Wiem, że to był właściwy wybór. Wiem jak ważną rolę w życiu każdego człowieka, a w szczególności dziecka odgrywa mowa. Logopedia była, jest i będzie moją pasją co sprawia, że chętnie poszerzam swoją wiedzę w tej dziedzinie.

W 2016 roku uzyskałam certyfikat z Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, który umożliwia mi pracę z dziećmi ze spektrum autyzmu. Praca logopedy sprawia mi ogromną radość, szczególnie wtedy, gdy
na twarzy małego pacjenta pojawia się uśmiech z osiąganych sukcesów. Pragnę by terapia
logopedyczna nie kojarzyła się dzieciom ze żmudną pracą lecz była odkrywaniem prawidłowej wymowy poprzez naukę i wesołą zabawę.

Niepubliczne Przedszkole Biedroneczka w Domanicach
Domanice 36
08-113 Domanice

tel. +25 741 07 40
[email protected]

NIP: 821 262 95 40
REGON: 146440645

Konto: 27 1090 2688 0000 0001 2359 9177

 

Copyright © Niepubliczne Przedszkole BIEDRONECZKA

TOP